Anasayfa GÜNÜBİRLİK TURLAR

GÜNÜBİRLİK TURLAR

Günübirlik Kazdağları Şelaleler Turu :
Her Pazartesi ve Cuma 

Kazdağı’nın eteklerinde bulunan Yörük köyü  Zeytinli’nin içerisinden geçerek Milli Park sınırları içerisinde bulunan Hasan Boğuldu’da bizi büyüleyici bir doğa karşılıyor. Büyük çam ağaçları arasında tertemiz havayı içerimize çekerek patika yollardan filmlere konu olmuş Hasan Boğuldu göletine ulaşıyoruz. Burada tur rehberinden efsaneyi dinledikten sonra dönüş yolu üzerinde bulunan köylü pazarından alışveriş yaparak Sütüven Şelalesine geçilmekte. 17 Metre yükseklikten dökülen şelalede yüzme molası verdikten sonra  800 yıllık anıt çınara ev sahipliği yapan Kızılkeçili köyüne ulaşım sağlanmaktadır. Yıllara meydan okuyan Anıt Çınarı fotoğraflayıp tura devam edilmektedir. 

Bölgede yaşayan Türkmenlerin kültürünü yansıtan Sarıkız müzesini dolaşıp öğlen yemeği için Altınoluk’a geçilerek yemek sonrası Çanakkale il sınırları içerisinde bulunan Zeus Altarına çıkılmakta. Muhteşem körfez manzarasını fotoğraflayıp Zeus Altarının mitolojik efsanesini tur rehberinden dinledikten sonra Rum köyü Adatepe’ye geçilmekte. Taş evleriyle ünlü köyün meydandaki şirin köy kahvesinde yorgunluk molasının ardından köyü turlayıp Adatepe Zeytin yağı müzesinde en eski yöntemlerle zeytin yağı yapılışı hakkında bilgi sahibi olup turumuzu tamamlamış oluyoruz.

Detaylı Bilgiler İçin : 
https://www.vizzturizm.com/tur/kazdaglari-selaleler-turu/

Günübirlik Midilli Adası Turu :
Her Çarşamba ve Cumartesi

Sabah saat 08:30 da Ayvalık Limanı önünde buluşularak sabah 09:00’da Ayvalık’tan hareket edilmekte. 10:30 Midilli’ye varış. Pasaport kontrollerimizden sonra Midilli Merkezinde bulunan Osmanlı dönemine ait Yeni Cami ve hemen karşısında bulunan Hamam ziyareti, Çarşı içerisinde yürüyerek Agıa Terapıs Kilisesini ziyaret ediyoruz ve Kaloni üzerinden Petra ve Molivos’a hareket. Petra’da ki 114 basamaklı kilise ziyareti ve sonra Molivos’a haraket ediyoruz.

Burada Karşımıza ilk göze çarpan muazam Molyvos Kalesi Turumuza Kaleden başlayarak Kentin dar sokaklarında 18 y.y ve Osmanlıdan kalma Cami, Çeşme ve Cumbalı evlerini görme imkanı bulabilirsiniz. Arnavut kaldırımlarında yürüyüşün ardından alışveriş ve Ege manzaralı restoranlarda uzo keyfi eşliğinde Deniz Kenarında Öğlen Yemeği Molası 2 Saatlik Molamızdan sonra Mandamados köyüne doğru devam ediyoruz. Ortadoks alemi ve tüm inananlar için çok özel bir yeri olan Taksiarhis (Başmelek) Manastırını ziyaret ediyoruz. Buraya dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyebilirsiniz. Ayrıca yerli ballı yoğurt, lokma ve Midilli kelle peynirini deneme fırsatı yakalayacaksınız. Dönüş yolunda Osmanlı Dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palası görme imkanı, ardından saat 18.00 de Gümrüğe varış. Pasaport ve gümrük kontrolünden sonra FreeShop’ta Alışveriş ve 19:00 de Türkiye’ye hareket ediyoruz ve Turumuzu burada sonlandırıyoruz.

Not : Pasaportlarında K.K.T.C ( Kıbrıs ) Mühürü var ise Yunanistan’a giriş yapamazlar..

Detaylı Bilgi İçin :
https://www.vizzturizm.com/tur/midilli-turu-gunubirlik/